Türkler Ermeniler Kürtler 1856-1923 Emperyalizm Kıskacında

%15
Türkler Ermeniler Kürtler 1856-1923 Emperyalizm Kıskacında %15 indirim
Hem suçlulara hem güçlülere,
Türk, Ermeni ve Kürtlerden yanıtlar...

Görünmeyen Bazı Güçler Bizi Meşgul Ediyor
... "Avrupa Katılım Belgesi'ni hazırlayacağımız günlerde, sözde Ermeni soykırımı kararını alan Fransa'ya uygulayacağımız yaptırımlarla uğraşmaya başladık.

Türkiye'nin Avrupa bünyesinde yer almasından rahatsız olan bazı çevrelerin varlığını biliyoruz. Bunların bir bölüm içimizde, büyük bir bölümü de karşımızda. Uyum sağlayacağımızı sandığımız günlerde bu çevreler harekete geçiyor ve bizi Avrupa'dan uzaklaştırmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar; çok kere de başarılı oluyorlar. Yıllardır Batılı ile uzlaşma isteği içinde olmamıza rağmen, günaşırı yeni sorunlarla karşılaşıyoruz. Görünmeyen bazı güçler bizi meşgul ediyor, sonra kaybettiklerimizle başbaşa kalıyoruz. Bu arada etrafımızdaki çember giderek daralıyor."
- Nezih Demirkent, Gazeteci, Dünya, 26/1/2001)

Monolog Söylemlerimizi Diyaloğa Dönüştürüp,
Ortak Hafızamızı Niçin Yeniden İnşa Etmeyelim?
... "Biz Ermeni sorunun konuşulduğu alan, üçüncü ülkelerin parlamentoları olmamalıdır; bizzat olayların asli tarafları ve bizim topraklarımız olmalıdır." derken, tedavinin de nerede bulunabileceğine işaret etmek istiyoruz aynı zamanda.

Bizler bu topraklarda uzun müddet beraber yaşadık, ortak bir hafızamız var. Lakin ortak hafızamızı monolog hafızalara dönüştürdük, hepimiz bildiğimiz telden çalıyoruz. Oysa monolog söylemlerimizi diyaloğa dönüştürüp, ortak hafızamızı niçin yeniden inşa etmeyelim? Bunu becerebilirsek, başka ülkelerin meclislerinin yasalar çıkarma işgüzarlığına da fırsat tanımamış olmaz mıyız?"
- Hrant Dink, Ermenice-Türkçe Agos Gazetesi-
Stok Kodu
9789757045063
Boyut
155-215
Sayfa Sayısı
391
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat