Elinizdeki kitap 20 aydır devam eden Suriye direniş sürecinin tüm aşamalarının yakından izlenerek yazılan makalelerden oluşuyor. Osman atalayın samimi ve akıcı uslubu ile okuyucu ile buluşan bu makaleleri bir arada okuduğumuzda Suriye Direnişinin hangi süreçlerden geçtiğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.
İslam dünyası, genelde Arap devrimleri özellikle Suriye direnişine bakışı çok omurgalı ve yerel unsurların batı yanlısı diktatörlerden hesap sorma hareketi olarak gördüler ve burada bir yanlışa düştüler.Sadece İslam dünyasının değil Türkiyedede kafaların karışık ve soru işaretleri ile dolu olduğunu kitabı okudukça rahatlıkla görebiliyorsunuz ve çaresizce, şaşkın bir vaziyette arap devrimlerini ve Suriye Direnişini anlama,kavrama ve empati kurma noktasında gerekli beceri ve ferasetten yoksun hareket edildiği gerçeğini daha rahat fark edebiliyorsunuz.
İşte bu kitaptaki makaleler tüm bu zaman dilimi içerisinde yaşananları; İslam dünyasında olan bitenleri, Suriye direniş sürecini, Türkiyeli Muhafazakar ve sol laik kesimlerin bakış açılarını ve batının yaklaşımı ile nasıl paralellik ve tezatlar içerisine düştüklerini gözlemleyerek yazıldı. Süreci anlama noktasında ciddi katkılar sunacağını umduğumuz bu makaleler bir araya getirilerek okuyucu ile buluşturuldu.
Stok Kodu
9786055205584
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
424
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-03
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat