Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında

%15
Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında %25 indirimli Murat Yalçın
Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 4 Nisan 3 Mayıs tarihleri arasında Türk şiirinin çığır açan ustalarından Orhan Velinin doğumunun 100. yılını büyük bir arşiv sergisiyle anıyor. Serginin kataloğu ise Orhan Veli hayranları ve şiirseverler için bulunmaz bilgi ve belgelerle dolu.
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından düzenlenen Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında sergisi, Orhan Veli arşivindeki ve koleksiyonerlerdeki fotoğraflar, mektuplar, şiirler, kitaplar, gazete ve dergiler, resimler, heykeller ve çizimlerden oluşuyor. Sergide 36 yaşında yitirdiğimiz şairin kısacık yaşamı kronolojik bölümler halinde bütün yönleriyle ortaya konuyor.
1949 yılında Orhan Velininönderliğinde sadece 28 sayı yayımlanabilen sanat gazetesiYaprakın abone defteri ve klasörünün, Orhan Velinin cep defteri ve kalemlerinin, dördüncü şiir kitabı Yenisinin matbaa manüskrisinin ve daha pek çok ilginç mektup ve imzalı kitapların görülebileceği serginin kataloğu ise özel bir Orhan Veli kitabı gibi hazırlanmış. İlk kez ortaya çıkan bilgi, belge ve fotoğraflarla dolu. Orhan Veliyi daha yakından görmek ve tanımak isteyenlerin mutlaka edinmeleri gereken lüks baskı, iplik dikişli kalıcı bir kitap
Stok Kodu
9789750829093
Boyut
165-245
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat