Herkesin, bütün canlıların yaşamaya hakkı var!
Veteriner DarioPistolazzi dünyanın en güzel mesleğini yapmaktadır, ancak bir gün hayvanların takıntılı sahipleri yüzünden işinden çok bunalır.
On yaşındaki kızı Camillanın ise babası için hiç beklenmedik yeni hastaları vardır: Türlü böcekler, fareler, örümcekler, akrepler... Camilla gelecekte böcekbilimci olmak istemektedir. Herkesin tiksindiği bu hayvanlara karşı, küçük kızın duyduğu aşırı sevginin temelinde, aslında annesinin erken ölümü yatmaktadır. Böcekler çok küçük ve çirkindir. Herkes acımadan onları ezmekte ya da üstlerine zehirli ilaç sıkmaktadır. Ama onların da yaşamaya hakkı vardır! Ve bir anneye...
Camillanın yetim, yaralı böceklere karşı korumacı sevgisi olağanüstü, çok şaşırtıcı sonuçlar doğuracaktır.
Yelda Gürlekin çevirdiği Böcekler İçin İlkyardım Merkezi, İtalyan yazar GuidoSgardoliden bir solukta okunacak çok etkileyici bir hikâye...

GuidoSgardoli(1965,San DonàdiPiave-Venedik) Veterinerlik Fakültesinden mezun oldu, fakat hayvanlara duyduğu sevgiyi, sözcüklere ve onların oluşturdukları biçimlere olan tutkusuyla bütünleştirdi. Okumanın kendisine yetmediği zamanlarda da yazmaya koyuldu.
Çocuklar ve gençler için yazdığı kitaplar, yetişkinler tarafından da çok sevildi. Pekçok kitabı ve ödülü bulunan Sgardoli, 2009 yılında Andersen En İyi Yazar ödülünü de aldı.
Stok Kodu
9789750829659
Boyut
115-195
Sayfa Sayısı
152
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-06
Çeviren
Yelda Gürlek
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat