Türkistan Türkistan
Üsküp'ten Kosava'ya
Tabuları Yıkmak

Şair Yavuz Bülent Bakilerin, artık çok ciddi bir rakibi var: Yazar Yavuz Bülent Bakiler. Kalemini eliyle değil, gönlüyle kavramış bir yazar bu. Zevkle ve bir hamlede okunabilecek bir kitap.
Ahmet Turan Alkan

Türkistan Türkistan: Kökleri yolunmamış, şuurları körelmemiş, inançları yozlaşmamış her Türkün birkaç defa okumasında fayda umulan bir kitap. Unuttuğumuz özümüze ayna tutan, yitiklerimize köprüler kuran, hasretin, umudun, vuslatın kapılarını aralayan yöğrük at misali yörük bir kitap. Türkistan Türkistan, ruhlarımızın sılasıdır.
Bahattin Karakoç
"Mene göre, her Türk, Üsküpten Kosovaya kitabını oxumalıdır. Amma, onu oxuduxdan sonra, ağlamayan Türke de men Türk demerem."
Prof. Bahtiyar Vahabzade (Bakü)

"Üsküpten Kosovaya cidden bir şaheser. Hem okuyorum, hem de "gençliğe ve münevver kesime verilen bu hazin mesajı kaç kişi anlamıştır?" diye düşünüyor ve üzülüyorum. Şiir ötesi bir üslûpla kaleme alınmış ve her cümlesinden millî heyecan fışkıran ikazlardan faydalanmş büyük bir kütlenin, memlekette kıyametler koparması lazımdı. Bilmem ki bizim tarihî ve millî hassasiyetimize ne oldu?"
Samiha Ayverdi
Stok Kodu
3003583100010
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
700
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat