Borçlar Hukuku Özel Hükümler Pratik Çalışmalar

Borçlar Hukuku Özel Hükümler Pratik Çalışmalar %15 indirimli Özlem Tüz
Borçlar Hukuku Özel Hükümler Pratik Çalışmaları adını haiz bu kitap, tamamı çözümlü otuz beş adet pratik çalışma ihtiva etmektedir. Böylece, vize ve final sınavlarına hazırlanan öğrencilere kolaylık sağlamak hedeflenmiştir. Diğer taraftan, meslek yaşamına adım atıldığında, kanun hükümleri yanı sıra, akademik bilgilerin, somut olaylara nasıl yansıtılacağı gösterilmiştir.

Kitapta bulunan pratik çalışmaların tamamı, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanununun yürürlüğe girmesinden sonra hazırlanmış ve cevaplanmıştır. Esasen vize ve final sınav soruları da, aynen korunarak otuz beş pratiğin içine yedirilmiştir.

Sözleşmeler hukuku, günümüzde, en hızlı gelişen özel hukuk alanlarından biridir. Bu gelişmelerin teker teker tespiti ve akademik ortamda incelenmesi, hukukçuların başlıca görevleri arasında yer alır. Pratik olay örgülerinde seçilen konuların fevkalade güncel tercih edildiği eklenmelidir. Bu çalışmada, mümkün mertebe uygulamadaki akışa yakın boyutta, taksitle satış sözleşmesinden pazarlamacılık sözleşmesine kadar pek çok yeni konu değerlendirilmiştir. Ayrıca, yayım, satış, kira, eser ve vekâlet sözleşmeleri, yine uygulamada karşılaşılması kuvvetle muhtemel gerçeklikte işlenmiştir. Bu bakış açısında, özellikle 2012 ve 2013 yıllarına tekabül eden Yargıtay içtihatlarına yer verilmiştir. Gerekli yerlerde, üçüncü sınıf öğrencilerinin mezuniyete yakınlığı göz önüne alınarak, Türk Ticaret Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile bağlantı kurulmuştur.

Kitabın hazırlanmasında emeği geçen ve doktrine başarılı eserler kazandırmaya gayret eden genç meslektaşımıza akademik geleceğinde başarılar dilerim. Kariyerinde ilk adımlarını atan her hukukçu gibi, Yrd. Doç. Dr. Özlem Tüzünerin de, çalışkan çizgisini sürdürmesi, neticede hukuk eserlerinin çeşitlenip zenginleşmesi, beni mutlu ediyor. Amacına uygun olarak, bu pratik çalışma kitabının, hukuk fakültesi öğrencilerine yararlı olmasını temenni ederim.

Prof. Dr. Cevdet YAVUZ

İstanbul/Zincirlikuyu
Stok Kodu
9786054823307
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
293
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat