40ında 40 Kadın kitabıyla önyargıları sarsan Tuluhan Tekelioğlu, bu kez erkekler dünyasının mahrem kapılarını aralayarak, erkekliğin en kırılgan yaş dönemine dokunuyor.

Aralarında yazar Ahmet Ümit, Dr. Mehmet Öz, yönetmen Mustafa Altıoklar, müzisyen Kerem Görsev, banka yöneticisi Hakan Ateş, çizer Ergün Gündüz, belgeselci Nebil Özgentürk, TV programcısı Metin Uca gibi tanıdık simaların da olduğu, İstanbulun başka başka semtlerinden, her meslekten erkeğe soruyor:

50sinde yola mı giriyorsunuz? Yoldan mı çıkıyorsunuz?

Erkek olmayan bilmez. Kuyruğu dik tutmaya çalşarak sürekli dışarılarda yaşamak ne zordur! Bu zor işin altından ancak içine atarak kalkarsın. Sonra bir bakarsın, 50ne gelmişsin Sana seni unutturan ne varsa, artık hepsini bir kenara bırakmak istersin. Mecburen, mecburiyetten yaşamaya dair ne kadar yük varsa, üzerinden atmak istersin. Ne güzel ve ne dokunaklıdır; insan bu kadar mı geç büyür!.. Tuluhan müthiş bir iş yapmış. Yakışıklı yalanların, kırgın ruhların, yaralı bedenlerin arasından sıyrılıp geçerek erkek cinsinin tam kalbine dokunmuş. Okumadan olmaz! Haşmet Babaoğlu

Tuluhan bana, 50sinde Erkek isimli kitabını yazmak istediğini söylediğinde, içimden Benden uzak dur Tuluhan demek geldi50 yaşıma kadar yaşadıklarımla, 50 yaşımdan sonra yaşamaya başladıklarım arasında dağlar, ırmaklar, dünyalar, hatta gezegenler vardı. Hayatın romantik şizofrenisi bitmişti 50 yaşımda Her şey sade bir gerçeklik halindeydi artık.Çıplak ve yalındıKendimle on dört yaşındaki bir çocuğun yaşanmamış hayallerinde yeniden barışacaktım. Kısaca kendi kendime Çocuk diye hitap edecektim, 50 yaşından sonra büyüyeceksin.
Stok Kodu
9786054505487
Boyut
165-220
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-12
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat