Kafkas dağ kavimlerinin kuşaklar boyu katlandıkları zorlukları gözler önüne seren, aşk, savaş ve macera dolu destansı bir hikâye...

Çerkeslerle ilgili romanlar ve ödüllü filmleriyle yönetmen M. I. Quandour, bu tarihi romanda tarihi gerçeklerle ailesinin yaşadıklarını harmanlıyor; devletlerin menfaatleri uğruna gözden çıkardığı, yerinden yurdundan edilen Çerkeslerin gerçek öyküsünü konu ediyor.

Kitap Rusya'da büyük ilgi gördü; yazar Rusya anavatan kültürüne katkısından ötürü, Moskova'da Altın Haç madalyasına layık görüldü, ayrıca 5 Nisan 2008 tarihinde "Halkın Yazarı" (Narodni Pesatl) ödülü ve unvanını almaya hak kazandı.

"...etkileyiciliği ve gücüyle sıradışı bir eser... Dr. Quandour'un gerçekçi anlatımı Kazak süvari kılıcı gibi zihnin derinliklerine saplanıyor... Dokunaklı ve zamanın ötesinde bir öykü..."
-Minerva Yayıncılık-, Londra

"Kapsamlı araştırmalara dayanan, düzeyli ve destansı boyutta harika bir roman... bir başyapıt..."
-The Literary Gazette-

"Bir Çerkes ailesinin üç kuşağa yayılan destansı hikâyesini anlatan bu kitabı okurken Hollywood geleneğinin en iyi film prodüksiyonlarından birini izliyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Bu yalnızca yazarın yeteneğinden kaynaklanmıyor; ayrıca tarif ettiği her şeye kendisini de dahil etmesinden doğan bir his. Ne de olsa, dağlıların yaşadığı dramda Quandour'un ataları da rol almış."
-Literaturnaya Gazeta-

Stok Kodu
9786054505456
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
1320
Basım Tarihi
2012-10
Çeviren
Özge Öztürk
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat