Dunya 20. yuzyılda neredeyse tum yerkureyi kasıp kavuraniki buyuk savaşa, dunyayı sarsan devrimlere, imparatorluklarınçökup sömurgelerin bağımsızlıklarını kazanmasına ve sonra da iki buyuksistemden birinin yıkılışına tanık oldu. İnsanoğlu 20. yuzyılda Aya gitti,uzayı keşfe çıktı, teknoloji ve iletişim devrimiyle dunyayı kuçulttu, amadiğer yandan gezegenin tuketilmesi, çevre felaketi, açlık, yoksullukdaha önce görulmemiş boyutlara ulaştı.
Değerli tarihçi Prof. Dr. Sina Akşin, çelişkilerle dolu bu çağın siyasi tarihini,
onu hazırlayan koşulları da ele alarak anlatırken esprili ve ince uslubuylaokuyucuyu da bir devrialeme çıkarıyor.Kısa 20. Yuzyıl Tarihi, Ortadoğudan Latin Amerikaya, Rusyadan Çine, BatıAvrupadan Balkanlar ve Doğu Avrupaya, Japonyaya kadar çok geniş bircoğrafyadaki siyasi gelişmeleri özetlerken, Turkiyeyi de bu genel seyir içineyerleştiriyor ve ulkemizin geçen yuzyıldaki macerasına daha kapsamlı bir
perspektiften bakma olanağı veriyor.18 harita ve 100den fazla fotoğrafla zenginleştirilen Kısa 20. Yuzyıl Tarihi,tarihi keyifle okuyup öğrenmek isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir başvurukaynağı olacak.
Stok Kodu
9786053321514
Boyut
155-235
Sayfa Sayısı
596
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat