007nin gençliğine doğru sürükleyici bir maceraya hazır olun!
Ian Flemingin 1950lerin başlarında yarattığı hayali İngiliz ajan James Bond karakteri, yarım asrı aşkın bir süredir cazibesini hiç yitirmeden gündemde kalmaya devam ediyor. Kainatın en sofistike ajanı 007 Bond; hayat tarzı, teknoloji harikası oyuncakları ve aşklarıyla, hem edebiyatseverleri hem de sinemaseverleri uzun yıllardır maceradan maceraya sürüklüyor. Peki, Flemingin kaleme aldığı romanlarda ve onlarca sinema uyarlamasında dünyanın altını üstüne getiren James Bond nasıl bir çocuktu? İngiliz televizyon yapımcısı, yazar ve komedi oyuncusu Charlie Higson, 2004 yılında, daha önce hiç yapılmayanı hayata geçirerek genç
okurlar için James Bondun gençliğini ve Eton Kolejindeki hayatını anlatmaya karar verdi. James Bond gençken de bu denli karizmatik ve çevik miydi?.. James Bondu efsane yapacak temel unsurlar nelerdi?..
Genç Bond serisi, efsane ajan James Bondun gençliğine doğru bilinmeyenlerle dolu gizemli bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını. Serinin ilk kitabı Gümüşyüzgeç ve Kanlı Hummada, toyluğunu ve heyecanını geride bırakmayı öğrenen kahramanımız, serinin sabırsızlıkla beklenen üçüncü kitabı Oyna Ya Da Ölde aksiyonun ve gerilimin dozunu biraz daha artırmışa benziyor.
Londranın kuzeyindeki bir mezarlıkta, önemli bir profesör silah tehdidi ile kaçırılmıştır. Bu arada, Etona, çeşitli şifrelerle dolu esrarengiz bir mektup ulaşır. Kimliği belirsiz bu mektubun şifrelerini çözmek için kalan süre daralırken, Genç Bondun karşı karşıya kaldığı gizemin üstesinden gelebilmesi için hayati bir karar vermesi gerekmektedir. Şifreyi kırdıktan sonra profesörü kurtarabilmek için yalnızca 48 saati kalmıştır. Oysa hiç tahmin etmediği başka bir sorunu daha vardır: Dünyanın geleceği tehdit altındadır!..
Stok Kodu
9789944696456
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
416
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-01
Çeviren
Niran Elçi
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat