Küresel Emperyalizm Ve Yandaşlarının Hedefindeki ÜlkeAtatürk Cumhuriyeti

%15
Küresel Emperyalizm Ve Yandaşlarının Hedefindeki Ülke %15 indirimli Al
Siyasal İslamcılar, BOP planı çerçevesinde, 2007den önce, 25 kuruşluk CDlerle, orduya, yargıya kumpas hazırlıklarına başlamıştı. Cumhuriyet kurumlarını tümüyle teslim almak istiyorlardı.
Yazarımız Ali Eralp, AKP henüz iktidarda değilken, Cumhuriyet gazetesinde yazdığı makalelerle siyasal İslam Faşizmine dikkat çekmiş, uyarılar yapmıştı. Bu kitapta, onun yeni, güncel yazılarının yanında 1999 2009 arasında, Cumhuriyette yayınlanan bu makalelerinden seçmeler de bulacaksınız.
Yazarımız, Nisan 2006da KUZULARIN SESSİZLİĞİ adlı yazısında, Atatürkçülerin, aydınların direncini, ilgisini siyasal İslam faşizminin ayak seslerine yönlendirmeye çalışıyor, şunları vurguluyordu:
Siyasal İslam atağa kalktı. Koşar adım ilerliyor.
O, ABD'nin BOP planını Türkiye'ye dayatmaya çalışıyor. Okullar, işyerleri, aileler dinci kadrolar tarafından kuşatılıyor.
Öyle görünüyor ki siyasal İslamcılar, şeriatçı bir toplumun oluşumuna engel olabilecek ne varsa, onu temizlemek ya da işlevsiz bir konuma getirmek amacındadırlar. Üniversiteler, rektörler derken, şimdi sıra Kara Kuvvetleri Komutanı'na geldi.
Bu pervasız gidişe ve talan düzenine karşı çıkacak, "DUR" diyecek tek güç halktır, halkın örgütlü gücüdür.
Kitleleri demokratik direnişlere, eylemlere yönlendirecek, onların direncini arttıracak güç ise toplumun devrimci, demokrat, ulusal öncüleridir.
Öyleyse, iş işten geçtikten sonra, kendim ettim kendim buldum dememek için birleşelim, bütünleşelim.
Gün, birlik beraberlik günüdür. Gün, meydanlara çıkma günüdür.
Uyan ey ehl-i vatan, görev başına...
Stok Kodu
9786054941032
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
376
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat