Nur KandiliVelî Gönenli Mehmed Efendi

%15
Nur Kandili %15 indirimli M. Fatih Çıtlak
Gönenli Mehmed Efendi Hazretleri (1903-1991), yirminci yüzyıl Türkiyesine mânevî mührünü ve Kurân-ı Kerîm nişanını koymuş bir hocaefendidir.

İmamlık yaptığı Hacı Kaftani, Dülgerzade, Hacı Hasan ve Sultanahmet camilerinden başka Fatih, Süleymaniye, Sümbül Efendi, Eyüp Sultan, Yavuz Selim başta olmak üzere İstanbulun bütün camilerinin fahrî imamı, hatibi, vaizi ve hocasıdır. Ömrü boyunca camiden mescide, vaazdan sohbete koşmuş, hafız ve Kurân-ı Kerîm talebesi yetiştirmiş, her zaman öğrenci ve fukaraya yardım eli uzatmış, tek kişilik bir irfan ordusudur.

Bu coğrafyada din ve insanlık için hizmet eden birçok insan kendisiyle maddî ve mânevî irtibat kurmuş ve hemen hemen hepsinin Hocaefendiyle feyiz alışverişi olmuştur. Reisülkurra Gönenli Mehmed Efendi; Üstad Bediüzzaman, Şeyh Muzaffer Ozak ve Şeyh Safer Dal gibi büyüklerin Allahın velî kulu, Asrın velîsi diye takdir ettikleri ulu bir zattır.

On binlerce insanın kendisinden feyiz aldığı aşikâr olmasına rağmen Gönenli Mehmed Efendi hakkında yazılı kaynak çok azdır. Nur Kandilinde uzun yıllar Hocaefendinin yanında bulunmuş M. Fatih Çıtlakın kaleminden kendini, Kurâna ve hayır hizmetlerine adamış bir velînin hayatını okuyacaksınız.
Stok Kodu
9786055215231
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat