Çağdaş Amerikan edebiyatının en kışkırtıcı yazarlarından A. M. Homes, 2013 Womens Prize for Fiction ödüllü son romanı Bizi Bağışlada yine bir aile hikayesi anlatıyor.
Nixon uzmanı bir tarihçinin, akademinin sınırları dışına çıkmayan hayatı, bir dizi olayla sarsılır. Harold Silverın hırslı, özgüvenli, saldırgan kardeşi ile çocukluğundan bu yana yaşadığı çatışma, artık psikolojik bir gerilim olmaktan çıkıp, fiili bir çatışmaya dönüşmüştür. Bu çatışmanın sonucunda ortaya çıkan trajik olaylar, Haroldın hayatının ve onu sarmalayan Amerikan Rüyasının sıvalarını bir bir dökmeye başlayacak; sorumluluk, iradi eylem ve yüzleşmenin öncülük ettiği yeni bir yaşam mücadelesi baş gösterecektir.
Bizi Bağışla, rayına oturmuş görünen orta sınıf burjuva hayatların bir darbeyle nasıl allak bullak olabileceğini gösteriyor. Aile kurumunun karanlıkta kalan yanlarını, mutlu ve refah içinde geçirildiği sanılan günlerin sona ermesiyle açığa çıkan gerçek kişilikleri, Amerikan kültürünün simgelerinden de faydalanarak irdeleyince ortaya son derece tanıdık bir yirmi birinci yüzyıl hikayesi çıkıyor.

A. M. Homes, 1961de Washington D.C.de doğdu.The NewYorker, Granta, Vanity Fair gibi dergiler için röportajlar, yazı dizileri hazırladı. Modern toplumda, baskıcı aile kurumunun bireyler üzerindeki toplumsal ve cinsel dayatmalarını sorguladığı roman ve öyküleriyle çağdaş Amerikan edebiyatının en kışkırtıcı yazarlarından biridir.
2013 Womens Prize For Fiction ödüllü Bizi Bağışlanın yanı sıra Yangın Müziği (Çev. Avi Pardo, 2012) isimli romanı da yine yayınevimiz tarafından yayımlanmıştır.
Stok Kodu
9789755706726
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
596
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-05
Çeviren
A. M. Homes
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat