Türk Hukuku'ndaTelefon Dinleme Gizli Sorşturmacı X Muhbir

Telefon Dinleme Gizli Sorşturmacı X Muhbir Ersan Şen
Herkesin telefonu dinlenebilir mi, kimlerin telefonu dinlenebilir? / Polis, jandarma ve MİT telefonları dinleyebilir mi? / Her konuda ve sürekli telefon dinlenebilir mi? / Herkes telefon dinleme ve izleme yapabilir mi? / Telefonları dinlendiğinden şüphelenen kişiler neler yapabilir? / Haksız yere telefon dinleyenlerin hukuki ve cezai sorumluluğu var mıdır? / Dinleme ve izleme araçlarının alım-satımı serbest midir? / Telefon dinleme kayıtları aleyhe delil olarak kullanılabilir mi? / Telefon dinleme kayıtları boşanma davalarında aleyhe delil olarak kullanılabilir mi? / Kimler gizli soruşturmacı olabilir? / "X muhbir"den ne anlamak gerekir? / Gizli tanıklık yapmak mümkün müdür, şartları nedir? / Hukuka aykırı deliller ne demektir, sonuçları nedir? / Telefon dinleme konusunda İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay hangi görüştedir? / Teknik araçlarla bireylerin ses ve görüntülerinin takip ve kayda alınması mümkün müdür?

Son yargı kararları ve tartışmalar ışığında hazırlanan kitap, güncelleştirilip gözden geçirilmiş hali ile 3. baskısını yapmıştır.
Türk Hukukunda Telefon Dinleme, Gizli Soruşturmacı, X Muhbir kitabında, hukuka aykırı deliller hakkında genel açıklama yapılarak, hukuka aykırı delillerin Türk Hukukunda yeri ve niteliği incelenmiş, telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimin idari ve adli maksatlı olarak denetlenmesi tedbirine ayrıntılı bir şekilde yer verilmiş, bu alandaki yargı kararları, bilimsel görüşler ve yazarın kanaati ortaya konulmuş, iletişimin denetlenmesi tedbiri gibi 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununa yeni giren gizli tanık, gizli soruşturmacı ve pozitif hukuk biliminde tartışılan X muhbir ile ajan provokatör kavramları hakkında açıklamalarda bulunulmuştur.
Bu kitapla, istihbari ve adli maksatlı olarak yoğun şekilde uygulandığını gördüğümüz iletişimin denetlenmesi konusu ile ilgili ortaya çıkan soru ve sorunların tartışmaya açılıp, cevaplandırılması amaçlanmıştır.
Stok Kodu
9789750209239
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
213
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat