Manevi İklime YolculukDualar ve Niyazlar

%15
Dualar ve Niyazlar %15 indirimli Arif Arslan
"Allahım! Eğer Sen muhafaza buyurmazsan hiç kimse beni koruyamaz."
Kulluğumuz dualarımızda saklı!
Dua ve niyazların mü'mine kazandırdığı sırlardan biri de Allah'a karşı yaptığı yakarışın onun için çok yüksek bir moral kaynağı olduğudur. Allah'a yapılan niyazların ortak noktası, O'na teveccüh etmek, O'na açılan kapının tokmağına dokunmak demektir.

Allah'a yapılan dua ve niyazların bütünü için geçerli olan diğer bir husus da bu duaların insanların maneviyatını takviye etmeleridir. Mü'min, Allah'a tazarru ve niyazda bulunmakla aslında O'nunla gizlice konuşmuş olmaktadır. Bu da bir manada kendi güç ve kuvvetinden istifade ettiği manasına gelir ki, müminin yaptığı böyle bir dua ile adeta "Kendi güç ve kudretimden yararlandım ve Senin güç ve kuvvetine sığındım Allah'ım!" demektedir. "
Duaya yöneldiğimiz zaman, güvendiğimiz bir limana demir atıyoruz demektir. Duaya yöneldiğimiz zaman, Allah'ı ve dertlerimize derman olacak yarattıklarını arıyoruz demektir. Böylece dua eden insan, hiçbir varlık dışarıda kalmamak şartıyla, evreni kucaklamaya hazır hale gelmiştir.

Yaratılışından bugüne uçsuz bucaksız bu evren deryasında nice dua ve niyazlar yankılanıp durmaktadır. İlk insandan bu yana yapılan duaların bereketinin peşinden gitmek için Dualar ve Niyazlar iyi bir rehber olma özelliği taşıyor!

(Tanıtım bülteninden)
Stok Kodu
9789758894147
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat