Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları

%15
Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları %15 indirimli Ateş Evirgen
Kitapta, Türkiye denizlerinde yaşadığı belirlenen 449 tür deniz balığının renkli çizimlerinin yanında, yazar tarafından Türkiye kıyılarında yapılan yüzlerce dalışta balıkların doğal ortamlarında çekilmiş 275 renkli fotoğraf da yer alıyor.

Ayrıca, denizlerin bir yaşam alanı olarak özellikleri, Türkiye denizlerinin genel yapısı, balıkların yapısal özellikleri, sistematik ve taksonomi ile balıkların davranış özelliklerine de detaylı olarak yer verilmiş.

İhtiyoloji bilimine yabancı olanların zorlanmadan kitabı takip edebilmeleri için bir de bilimsel terimler sözlüğü eklenen eser, ülkemiz denizlerinde yaşayan balıklar hakkında hazırlanmış en kapsamlı çalışmalardan biri


Denizlerde yaşam
Türkiye denizleri
Balıkların özellikleri
Sistematik ve Taksonomi
Türkiye deniz balıkları
Türkiye denizlerinin tehlikeli balıkları
Davranışlar

Yazar Hakkında:
1956 yılında Ankarada doğan Ateş Evirgen eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Aletli dalışa 1977 yılında, sualtı fotoğrafçılığına da 1982 yılında başladı. Bugüne kadar Türkiye denizleri dışında Endonezya, Maldivler, Galapagos, Kızıldeniz başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde, hatta kutup denizlerinde de dalışlar yapıp çok değişik deniz ortamlarında sualtı fotoğrafları çekti. Türkiye denizlerinde çekmiş olduğu -özellikle deniz balıkları- fotoğrafları pek çok kitap ve dergide yayımlandı. 1996 yılında Sualtı Dünyası dergisini yaşama geçirdi ve daha sonra derginin adını Sulaltı Dünyası / Marine Photo olarak değiştirerek Türkiyedeki sulatıcıları, sualtı fotoğrafçılığına özendirmeyi hedefledi.
Stok Kodu
9789750198304
Boyut
185-235
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-03
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat