Şifoniyerin Gözündeki Mutluluk

%15
Şifoniyerin Gözündeki Mutluluk %15 indirimli Ahmet Mahir Pekşen
Evlilik, dünya kurulalı beri hiç bu kadar temelsiz ve dayanıksız olmamıştı...
Evlendirme memurları, nikah kıyarken, birkaç. aya kalmadan bozulacağı kuşkusunu hiç bu kadar belirgin duymamışlardı...
Tarihin hiçbir döneminde, evliliklerin bir mevsimlik süreni bile "uzun" sayılmamıştı.
Okuma yazma oranı fazlalaştıkça, ekonomik düzey ve yaşam standardı yükseldikçe huzuru ve sürekliliği artacağı sanılan evlilikler hiç bu kadar boşanma tehdidi altında kalmamıştı.
Kötü örnekleri göre göre; "Evlenip de ne olacak, zaten bir adım ötesi boşanma!" gerekçesiyle, gençler evlilikten hiç bu kadar korkutulmamıştı. Bekarlığın özgürlüğü albenilidir... Çatırdayan bunca yuvaya rağmen şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; mutlu evlilikler, bekarlıktan, "çok" kelimesiyle takviye edilecek kadar iyidir...
Özgürlük güzeldir ama evlilikle bağlılık, güzele mahkumluk daha hoştur. Ve size bir kitap değil, bir evlilik şarkısı hazırladık... Güftesini yılsızların altında yazdık. Notalarına leylakların, zambakların ve menekşelerin kokusunu kattık. Haksızlık olmasın diye assolist bazen gelin oldu bazen kaynana... Çocuklara da yer erdik... Yaşlılar keman eşliğinde " Bir ihtimal daha var"ı seslendirdi, çocuklar gitarla "Kol Düğmeleri"ni. "Hangi makamdan hoşlanırsanız hoşlanın, ister popu, ister cazı, ister Türk Sanati Türk Halk müziğini sevin ve hatta isterseniz arabeski tercih edin, bu kitabın, bu hitabın sizi ilgilendiren çok yönü var.
Stok Kodu
9789759019082
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
130
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat