Ege TakımadalarıArşipelago

%15
Ege Takımadaları %15 indirimli Bernard Randolph
Hayatı hakkında fazla bilgimiz olmayan Bernard Randolph'un XVII.yy. ortalarında yaşayan; Doğu Akdeniz'de özellikle Ege Denizi adalarında, deniz yolu ile ticaret yapan bir İngiliz soylusu olduğu anlaşılıyor.
Randolph'un Türkçe'ye çevrilen bu kitabından önce yine Oxrofd'da, 1866 yılında "The Present State of the Morea Called Anciently Peloponnesus. Which Hath Been Near Two Hundred Years Under The Turks Dominion; and Is Now Very Much Depopulated" uzun başlıklı kitabı yayınlanmıştır. Burada Atina şehri, Zant, Strafades ve Serigo adalarının tanıtımını yaptı. Kitabın, gördüğü ilgi üzerine aynı yıl içinde bir baskısı daha yapıldı. 1689 yılında ise, Londra'da üçüncü baskısı gerçekleşti.
Bernard Randolph'un ilk kitabının ardıdan "The Present State Of The Islands In The Archipelago Sea Of Constantinople, and Gulph of Smyrna; With the Islands of Candia and Rhodes", Oxford 'da 1687 yılında yayımlandı.
Gezgin bir tüccar olan Randolph'un gözlemlerinde, yazdıklarınında, günümüzün anlayış ve şartlarına ters gelen bazı ayrıntılar görülebilir; Okuyucu'nun olayları ve düşünceleri bu güne göre değil de 300 yıl öncesine, o zamanın şartlarına göre yargılamasını -ihtiyaten- dileriz.
Stok Kodu
9789758065127
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
113
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1998-01
Çeviren
Ümit Koçer
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat