"Hayatımdaki öncelik başarılı olmak mı yoksa huzur ve mutluluk mu?" sorusunu kendinize soruyorsanız veya "Hayatta önce başarılı olmaya sonra ilerleyen yıllarda huzura odaklanırım" diye düşünüyorsanız...
Timur Tiryaki Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Proctor & Gamble şirketinde satış kariyerine başladı ve dünya devi Intel şirketine Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Sıradışı pazarlama aktiviteleri ve liderlik becerileri ile İntel'de Avrupa ve dünya çapında birçok pazarlama ödülü kazandı. Sonrasında yaşamının amacını baştan tanımlayıp hayatına yeni bir yön çizmeye karar verdi ve liderlik, farkındalık ve koçluk eğitimleri veren The Key Başarı Akademisi'ni kurdu.
Bu kitap dünya üzerinde çok küçük bir grubun başarabildiği bir kavramı inceliyor: Sıradışı başarılı olabilmek için önce kendini yönetmeyi öğrenmek, farkındalığını yüksek tutmayı öğrenmek, sonra yaptığınız işte yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi ortaya koymak, insanlığa işiniz ile hizmet etmeyi öğrenmek ve tüm bunları derin bir içsel huzur ve mutluluk ile bir arada yapabilmenin yolları...
Bu alanlarda okuyabileceğiniz kitapların bir bölümü başarılı bir birey veya şirket olmanın yollarına odaklanır, öteki bölümü ise mutluluğun veya huzurun önemini anlatır. Timur Tiryaki'nin en ayırt edici özelliği bu ikisini bir araya getirebiliyor olması. Kitabın içindeki tanımlamalar bildiğiniz birçok kavramı toparlayacak, anlamlı ve uygulanabilir hale getirecek. Ayrıca Timur Tiryaki'nin geliştirdiği Düşünce Yönetimi, Duygu Yönetimi, Aktif Sabır, Dengeli Mutluluk gibi kavramlar hem iş hayatına hem de özel hayatınızda müthiş bir fark yaratacak.

"40 yıl üzerine geliştirdiğimiz birikimimizi kendi vizyonuyla birleştiren Timur, insanların istedikleri hayatı nasıl yaşayacaklarını gösteriyor."
-Secret'ın yaratıcılarından, Uluslararası Konuşmacı, Filozof, Yazar, Bob Proctor

"Bir çok uluslararası konuşmacı/yazar, toplumsal farkındalığın üzerine çıktıklarında, yaşam ile ilgili belirli bir anlayış geliştirdiklerinde kendilerini ifade etmeyi seçerler. Ve genelde bu insanın hayatının ilerleyen dönemlerinde olur. Timur ise hayatının anlamını, hatta tüm varoluşun anlamını çok erken bir yaşta çözdü. Ondaki güç ve tutku sayesinde onunla çalışmak kesinlikle ilham verici."
-Azim Jamal, Uluslararası Konuşmacı Yazar

"Timur, idealist, savaşçı ve stratejist bir liderdir. Güçlü bir isim, güçlü bir karakter ve sıradışı bir insan Timur Tiryaki."
-Erdal Eşiyok, Satış Müdürü, Profesyonel Satış Koçu
Stok Kodu
9786055943431
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
216
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat