Güvenliğin Doğası Doğanın GüvenliğiDiren Doğa

%15
Güvenliğin Doğası Doğanın Güvenliği %15 indirimli Çağdaş Dedeoğlu
Bu kitap, Taksim Gezi Parkının doğaya ve insana değer vermeyen, ben yaptım, olducu bir mantıkla dönüştürülmesini engellemeye yönelik protestolarla başlayan, azalıp artan gerilimlerle ve can kayıplarıyla süregelen eylemlerin okunması noktasında farklı bir pencere açma ihtimaline sahip olsa da son zamanlarda raflarda fazlasıyla rastlanan Gezi Parkı kitaplarından bir tanesi değildir. Ama akademik anlamda 2008e, doğayı dikkate alan bir bakış açısının geliştirilmesi anlamında ise 1990lara dayandırabilecek bir sürecin ürünü olarak, insanlığın karşı karşıya bulunduğu birçok sorunun kaynağı sosyo-ekonomik düzenden hala memnun olmayışın bir ifadesidir. Ortada, doğaya ve dolayısıyla canlılara yönelmiş bir haksızlık söz konusudur. Bu kitap, bu haksızlığı deşifre etmeye yönelik bir tutumla ilgilidir.


Yeryüzünde yaşayan herkes için barış ve huzur istemek Doğaya ilişkin sorunlar yeni bir anlayışla ele alınırsa insanlık için barış ve huzur ihtimal haline gelecektir. Bu yolda, bir, çok güçlüdür! Elinizdeki kitabın gücü de buradan gelmektedir. Çünkü olanın olmayana, bilenin bilmeyene borcu bulunmaktadır. Kapitalist-militarist sistemin genel kabullerinin dışında bir çift söz söyleme cesaretini gösteren bu kitap umarım yenilerinin habercisidir.
Hayrettin KARACA
Okuyacağınız bu kitap sizi çevre konusunda farklı bir boyuta götürecek. Çevre ve güvenlik arasındaki ilişkiyi akademik olarak açıklarken sizi sıkmayacak. Temel iki güvenlik konusu olan gıda ve su güvenliği konularına çok haklı bir ağırlıkta yer veren yazarımız, sizi evrensel bir bakış açısıyla güvenlik ve çevre konusuna ısındırdıktan sonra birden karşınıza Ergene Nehri ve Havzası faciasını çıkartacak. Şaşıracaksınız.
Av. Ömer AYKUL
Stok Kodu
9786055218591
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat