Atatürk Din Düşmanı Değildi

%15
Atatürk Din Düşmanı Değildi %15 indirimli Ali Kuzu
İstiklal Harbi günlerinde Sakarya Meydan Muharebelerinin en kritik dönemlerinde top seslerinin Ankaradan duyulmaya başlandığı ve Büyük Millet Meclisi'nin Kayseri'ye nakledilmesinin bile düşünüldüğü günlerde Atatürk günlük çalışmalarının büyük bir kısmını yürüttüğü ve bugün müze olarak değerlendirilen Ankara Tren İstasyonundaki evde bir sabah erken kalktığı bir sırada Çavuş Ali Metin'e Acele olarak Fevzi Paşa'yı telefonla ara bul ve hemen buraya gelmesini söyle. diyor.
Ali Metin Fevzi Paşa'yı telefonla arayıp bulduğunda Fevzi Paşa da Atatürk'ün yanına gelmek üzere hemen evden çıkmakta olduğunu söylüyor. Fevzi Paşa Atatürk'ün yanına girince Atatürk ona bir kağıt kalem uzatıp Bugün gördüğün rüyayı yaz ve bana ver. diyor.
Kendisi de bir kağıt kalem alıp aynı şekilde o gün gördüğü rüyayı Fevzi Paşa'ya vermek üzere yazmaya başlıyor. Yazma işi bittikten sonra her iki paşa da karşılıklı olarak yazdıklarını alıp okuyorlar ve okuma işi bittikten sonra birbirlerine bakıp sevinçle gülümsüyorlar. Her ikisinin de yazdıklarını kendi kağıtlarından okuyan Çavuş Ali Metin her iki kağıtta da şu rüyanın yazılmış olduğunu görüyor Hz. Peygamber SAV Efendimiz Hacı Bayram ı Veli'ye diyor ki Mustafa'ya söyle korkmasın sonunda zafer onların olacak.
Bilindiği gibi aynı gecede rüyalarında Hz. Peygamber SAV Efendimiz Hacı Bayram ı Veliye bu sözleri söylerken gören o iki muzaffer kumandanın o günkü isimleri Mustafa Kemal ve Mustafa Fevzidir.
Stok Kodu
9786055218645
Boyut
145-225
Sayfa Sayısı
210
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat