Türkiye Bir Devletin Yeniden Doğuşu

%15
Türkiye Bir Devletin Yeniden Doğuşu %15 indirimli Arnold Joseph Toynbe
TÜRKİYE BİR DEVLETİN YENİDEN DOĞUŞU

ARNOLD J. TOYNBEE - KENNETH P. KIRKWOOD

Türkiye üzerine böyle bir kitap yazmamı yayınevi 1923 yazında önermişti. O tarihte Ankaradan yeni dönmüştüm. Daha önce 1921 yılının büyük bir kısmını, Türkiye-Yunan Savaşını, bir bu yandan, bir öbür yandan inceleyerek geçirmiştim. İngilterede bulunduğumda da çoğu zaman Yakındoğu tarihini incelemek ve bu konuda dersler vermekle uğraşıyordum.
Elime kâğıdı kalemi alıp bu konuyu işlemeye, hatta aklımda plânını yapmaya bile zaman bulamadan, beklenmedik bir anda başka bir görev aldım. Bu durumda yayınevi büyük bir anlayış göstererek kitabı teslim tarihini daha geriye attı. Kitaba yeniden döndüğümde aradan çokça bir süre geçmişti ve bu sürede Türkiyede yeniden büyük değişiklikler olmuştu. Türkiyede iken bu değişikliklerin ne kadar büyük bir hızla yer almakta olduğunu gördüğüm için, işe koyulurken, bu süre içinde uğradığım bilgi kaybını, Türkiyede olayları kendi gözleriyle izleyen birinin yardımıyla gidermek zorunluğunu duydum.
Böyle birini ararken şans karşıma dostum Kenneth P. Kirkwoodu çıkardı. Yıllarca İzmir Kolejinde tarih dersleri okutmuş bu dostun bu kitaptaki payı benimkinden az değildir.

Arnold J. TOYNBEE
Stok Kodu
9789757651796
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-08
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat