NTV Yayınlarının çoksatan (300.000) Cahillikler serisinin ekibi, bu kez de zengin bir hayret ve zevk tortusu ile karşımızda. Çalışmaya yine önlerine çıkan her kitabı okuyup, sadece müstesna ve akıllıca bulduklarını not alarak başlamışlar. Onlara göre bu kitap, yani Hepsi Gerçek biraz viski imbiğine benziyor Alttaki yoğunlaşmış içkinin yavaş yavaş damlaması için yukarıya muazzam miktarda maltlı arpa, su ve duman girmesi gerekiyor. Doğrusu, değmiş.

Bu hap bilgi seçmesinde neler yok ki? Yine cehaletimizi giderme gayreti içindeler: Pamukhelvanın çeşitli dillerdeki isimleri ve anlamlarından tutun da koyuna köri yedirince ne olacağına varana kadar, akla gelmedik bilgilerle donatılacaksınız. Örneğin, İspanyol Engizisyonu aniden gelmez, 30 gün önceden haber verirmiş. Saddamın sığınağını tasarlayan kişi, Hitlerin sığınağını yapan kadının torunuymuş. Mona Lisa 1911de Louvredan çalındığında şüphelilerden biri Picassoymuş.

Devirden devire, ülkeden ülkeye geziniyoruz. Olağandışı kelimelerin anlamları, yaşadığımız dünyaya ilişkin daha somut bilgiler, uzay, virüsler, hayvanlar, tabiat olayları, futbol, İnternet. ABD başkanlarının kimi özellikleri, sanatçıların alışkanlıkları ve çalışma şekilleri, ünlülerin daha önceki meslekleri: Ho Chi Minh stajyer pasta şefi, Magritte duvar kâğıdı tasarımcısı, Kazanova ise kütüphaneci.

Liechtensteina gidecekseniz, 22 Ağustosu seçin. O gün hükümdar Prens II. Hans-Adam bütün tebasına evinde parti veriyor, araya karışıverirsiniz. Vatikanı da unutun, bankomatlar Latince talimat veriyor.

Hayat Hepsi Gerçekle hem daha eğlenceli, hem daha kolay.
Stok Kodu
9786055056094
Boyut
130-200
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-01
Çeviren
Sevin Okyay
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat