Amerikan İmparatorluğu Atlası

%25
Amerikan İmparatorluğu Atlası %25 indirimli Gerard Dorel
Gérard Dorel bu kitapta ABD hakkında bir fikir edinmemizi, hatta sağlam temellere dayanan kapsamlı bir yargı oluşturmamızı sağlıyor.

İster sevelim ister sevmeyelim; büyüklüğü, nüfusu ve sahip olduğu stratejik ve ekonomik ağırlığıyla diğer ülkelerden farklı olan ABD'yi tanımamızın elzem olduğunu ileri süren yazar, ABD'nin hakimiyetinin ileri teknoloji, araştırma-geliştirme, enformasyon ve iletişim teknolojileri, tarım ve silah sanayiindeki üstünlüğünden kaynaklandığını belirtiyor.

Yazar yeni bir tür imparatorluk olarak nitelediği bu devasa gücü anlatırken kıtanın fethinden başlıyor, bu imparatorluğun dünyanın geri kalanı üzerinde kurduğu hakimiyeti onlarca haritayla her yönüyle gözler önüne seriyor.

Amerikan İmparatorluğu Atlası, Soğuk Savaş'tan tek küresel güç olarak çıkan Amerikan İmparatorluğu'nun üstlendiği yeni jeostratejik role de ışık tutuyor. 11 Eylül 2001'de gafil avlanan, dehşete düşen ve aşağılanan ABD'nin, hiçbir zaman ele geçiremeyeceği yeni düşmanına, terörizme karşı açtığı savaş ve Irak'ın işgali Atlas'ta kendine geniş bir yer buluyor.

Amerikan İmparatorluğu Atlası, 100'den fazla harita ve grafikle ABD'nin gücünün dayanaklarını ve dünyanın ABD'yi nasıl algıladığını anlatıyor.
Stok Kodu
9789756690826
Boyut
170-245
Sayfa Sayısı
80
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat