İlk Defa Tek BaşınaYelkenle Dünya Turu

%15
İlk Defa Tek Başına %15 indirimli Joshua Slocum
113.Yıl sonra nihayet...
Yelkenle, tek başına dünyayı dolaşmak pek çok denizcinin en büyük hayali joshua Slocum, işte bu hayali gerçekleştiren dünyadaki ilk denizcidir! Üstelik motoru bile olmayan küçük bir tekneyle. Hem de tek başına Hem de Güney Amerikayı dolaşarak.
Sadun Boro ,Türk denizcileri için ne ise Slocum da dünya yelkencileri için odurBugün dünya denizlerinde 10 binin üzerinde, Slocumun teknesi Sprayin benzeri dolaşmaktadır. İşte bu kitap Spray in ünlü yolculuğunun, kaptanı Joshua Slocumun bundan 113 yıl önce kendi kalemiyle yazdığı hikayesidir.


Ve kitaptan kısa bir bölüm

...Majesteleri beni samimiyetle karşılandı ama beni tanıştıran arkadaşım Yargıç Beyers,dünya etrafında yaptığım seyahatten söz ederek, bu muhterem devlet adamını bilmeden gücendirdiği için ikimiz de çok pişman olduk! Mr.Krüger yargıçı sert bir şekilde düzelterek, dünyanın düz olduğunu hatırlattı.Cumhurbaşkanı Dünyanın etrafında demek istemiyorsunuz herhalde! de Bu mümkün değil!.Sizin demek istediğiniz dünya yüzeyinde olmalı.Mümkün değil! diye ekledi Mümkün değil! ve ardından ne yargıçla,ne de benle tek bir kelime dahi konuşmadı..
Stok Kodu
9786058885318
Boyut
175-245
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat