İsa Cevapladı: Ayağı üstüne kalkan Adem, havada güneş gibi parlayan bir yazı gördü: Allah'tan başka ilâh yoktur ve Muhammed Allah'ın Rasulû'dür. Bunun üzerine Adem ağzını açarak, dedi: Şükür sana ey Allahım Rabb, bana hayat nimeti verdin; fakat (senden) bana söylemeni diliyorum: Bu, Muhammed Allah'ın elçisidir sözlerinin mesajı ne anlama geliyor? Benden önce (yaratılmış) başka insanlar mı vardı?

Bundan sonra Allah dedi: Tabii, ey kulum Adem. Sana diyorum ki: ilk yarattığım insan sensin. Ve senin görmüş olduğun, yıllar sonra dünyaya gelecek, benim resulüm olacak ve her şeyi kendisi için yarattığım oğlundur. Geldiği zaman dünyaya ışık verecektir; ruhu, ben herhangi bir şey yaratmadan altmışbin yıl önce semavî bir nur içine konmuştur.
(Barnabas İncili / 39. Bölüm)

O, bütün peygamberlerinkinden daha açık bir gerçekle gelecek ve dünyayı yanlış yere kullananı azarlayacaktır. benim de (Hz.İsanın) başkaları gibi bir insan olduğumu itiraf edeceği zaman, bakın, size söylüyorum ki, Allah'ın Elçisi gelmiş olacaktır.
(Barnabas İncili / 72. Bölüm)

"Meryem oğlu İsa da: 'Ey İsrailoğulları! ben size Allah'ın elçisiyim. benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici olarak (geldim).' demişti. Fakat onlara apaçık delillerle gelince 'Bu, apaçık bir büyüdür.' dediler."
(Kuran-ı Kerim / Saff Suresi 6. Ayet 61/6)
Stok Kodu
9786054125937
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2013-08
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat