Hayatınıza Lezzet Katan Soslar

%15
Hayatınıza Lezzet Katan Soslar %15 indirimli Metin Gümüş
Ünlü aşçı Metin Gümüşün yardımıyla anlaşılır ve kolay bulunabilinecek malzemelerden oluşan tariflerle yemeklerinizi zenginleştirin.

Toplumların beslenme kültürü, hayat tarzlarıyla yakından ilgilidir. İnsanoğlu asırlardır yaşadıkları coğrafyalarda, yemek kültürlerine uygun yaratıcılıklarını soslarla zenginleştirmiştir. Sosların çeşitliliği, kültürel ve sosyal farklılıklarla da yerini bulmuştur.

İnsanoğlu farklı lezzetlere ulaşmak için, yaşadıkları yerlerin otlarını, baharatlarını, meyvelerini, sebzelerini ve deniz ürünlerini kısacası her türlü yiyecek maddesini kullandı. Ve bu yiyeceklerden ortaya sihirli karışımlar çıktı. Ağzınıza sürdüğünüzde çok acı bir tat veren defne yaprağı, sosların içine katıldığında yemeklere harika bir lezzet verdi.

Bu soslar, yöreye ve kültüre göre ağırlıkla yenilen yemeklerde farklılıklar oluşturdu. Bu farklılıklar, toplumların yemek kültürlerini zenginleştirdi ve farklı toplumlarını birbirlerine yakınlaştırdı.

Elinizdeki bu kitap, farklı damak tatlarına hitap edebilmek için, dünya mutfaklarındaki çeşitli sosların bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Dünya mutfak kültürlerinden, sizler için özenle seçmiş olduğumuz bu özel soslara kendi yaratıcılığınızı da katarak, mutluluk sofraları kurmanızı yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere...
Stok Kodu
9789756155349
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
189
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat