Sınıfta MontessoriÇocukların Gerçekte Nasıl Öğrendiklerine Dair Bir Öğretmenin Tecrübeleri

%15
Sınıfta Montessori %15 indirimli Paula Polk Lillard
Çok etkileyici ve son derece dürüst bir kitap. Lillard konusuna empatinin eşlik ettiği bir bilgi derinliğiyle eğiliyor. Yakın ilgi ve alakası her sayfada kendini belli ediyor ve sınıfındaki dört beş yaşındaki çocuklar üzerinde yaptığı gözlemlere de yansıyor. Bu günlüklerin yazarı bir şekilde hayrete düşme kapasitesini hiç yitirmiyor. Bu niteliğini öğrencileriyle paylaşma, her şeyi çok çeşitli imkânlara açık bir şekilde tutma sanatına sahip. Bol bol çalışma ve doyasıya oyun oynamanın muazzam bir enerji ortaya çıkaracağına dair neredeyse mistik bir inancı var gelişimi mümkün kılan canlandırıcı yakıt. Ve kendi görevinin bu yakıtı tutuşturmak olduğuna inanıyor. Bu kitap güçlü, bilge ve duyarlı bir öğretmenin kitabı. Başlıbaşına bir sevinç kaynağı.

-Jerome Bruner, New York Üniversitesi Araştırma Profesörü, Eğitim Kültürü kitabının önsözünden alıntı.

Montessori yönteminin nasıl ve niçin faydalı olduğunun açık bir anlatımı. Umarım olabildiğince çok sayıda öğretmen ve anne baba bu kitabı okur.

-Mıhaly Csikszentmihalyi, Akış: Optimal Deneyimin Psikolojisi kitabının yazarı

Montessori öğretisine hem felsefeye hem de uygulamaya yönelik bir bakış açısıyla yaklaşmak isteyen her öğretmenin bu kitabı okuması gerekir.

-David Kahn, Kuzey Amerika Montessori Öğretmenleri Derneği (NAMTA) Genel Müdürü
Stok Kodu
9789752564268
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
336
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat