İlk ve Ortaokulda Montessori EğitimiDoğumdan Erişkinliğe Uzanan Kapsayıcı Bir Eğitim Yaklaşımı

%15
İlk ve Ortaokulda Montessori Eğitimi %15 indirimli Paula Polk Lillard
Günümüzde çoğu anne baba Montessori anaokullarını ve bu okulların kendine özgü eğitim tarzını bilir. Fakat okul öncesi dönemden sonra Montessori eğitiminin nasıl devam ettiği pek fazla bilinmez. Yakın gelecekte ülkemizde de Montessori ilk ve ortaokulları birbiri ardına açılmaya başlayacak. Bu kitapta Montessori ilk ve ortaokullarının programı açık ve aydınlatıcı bir şekilde tanıtılıyor.

Yazar Paula Polk Lillard, Montessori yöntemini gerek felsefesiyle gerekse uygulamasıyla ayrıntılı bir şekilde tanıtıyor. Çocukların, kafalarındaki sorulara yanıt bulma becerisini nasıl edindikleri, özgürlük ve sorumluluğu dengelemeyi nasıl öğrendikleri, nasıl yüksek düzeyde bir entelektüel merak sahibi oldukları ve her düzeyde bilgi öğrenirken nasıl pasif yerine aktif pozisyonda çalıştıklarını bu kitapta bulabilirsiniz.

Paula Polk Lillard, Maria Montessorinin temel fikirlerine ve günümüz toplumunda Montessori eğitiminin nasıl bir rol üstlendiğine mükemmel bir şekilde ışık tutuyor.
-Howard Gardner, Bilişim ve Eğitim Profesörü, Harvard Graduate School of Education.

Montessori eğitiminin günümüzde geldiği nokta ve gelecekte nasıl bir güzergâh takip edebileceğini öğrenmek isteyenlere, Lillardın bu başyapıtı hem eğlenceli hem de bilimsel bir bakış açısı sunuyor.
-David Kahn, Kuzey Amerika Montessori Öğretmenleri Derneği (NAMTA) Genel Müdürü
Stok Kodu
9789752564251
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat