Sünnet : Yeni Bir Usül Denemesi

%15
Sünnet : Yeni Bir Usül Denemesi %15 indirimli Ahmet Keleş
"De ki; eğer Allah'ı seviyorsanız bana tâbi olun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın"( Âl-i İmrân, 3/31)

Kuran'ın bizzat irşadıyla ortaya konulan Muhammedî Sünnet'ini tüm Müslümanlar için kıyamete kadar asla sönmeyecek bir meşale olduğu tartışılmazdır. Aynı zamanda sünnet ilk Müslüman nesil ile daha sonra gelen nesilleri buluşturan bir kavşaktır da. Müslümanların hayatındaki ve tarihindeki bu önemli mevkii ve müslüman zihnin biçimlenmesindeki etkisi bakımından sünnet tarih boyunca, değişik bilginler ve düşünürler tarafından yeni şartların ve değişimlerin ışığında defalarca tanımlanmıştır. Her tanımlama girişiminin aslında sünnetin vazgeçilmezliğini dolaylı yoldan pekiştirdiğini söylemek de mümkündür.

Elinizdeki kitap yeni bir sünnet tanımı sunmak iddiasındadır. Yazarı bir yandan mevcut sünnet tanımlarını ayrı ayrı ele alıp bazı tanımlardaki zaaflara işaret ederken, öte yandan kendi tanımını da okurla paylaşmaktadır. Öte yandan eser, sünnet etrafında şekillenen tartışmaların boyutları ve tarafların görüşleri hakkında derli toplu bir bilgiye sahip olmak isteyenler için de
zengin veriler sunmaktadır.
Stok Kodu
9789755743456
Boyut
145-225
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat