Vefanın Cennet Bahçeleri I-II Vefa Camii Hazinesi (Ciltli)

%15
Vefanın Cennet Bahçeleri I-II Vefa Camii Hazinesi (Ciltli) %15 indirim
Vefa tarihi İstanbul yarımadasının en önemli semtlerinden ve en ruhaniyetli merkezlerinden biridir. İstanbulun en yoğun Bizans mirasını barındıran semtleri arasında yer alan Vefa, Osmanlı devrinde de İstanbulun ilim ve kültür merkezi durumundadır. Yakınındaki Süleymaniye medreseleriyle özellikle bir devrin ulemasının yoğun olarak yaşadığı bir yerdir. Bu yapı 19. Yüzyılda da burada bazı devlet adamları için konaklar yapılmaya başlanacaktır.
Osmanlı medeniyetinin temsillerinde biri olan Vefa Külliyesi, semte giriş nitelliği taşıyan Bozdoğan Kemeri, Bizans sanatının İstanbuldaki en mühim örneklerinden olan Vefa Kilise Camii, hala hayatiyetini sürdüren Atıf Efendi Kütüphanesi ve ülke çapında üne sahip olan Vefa Bozacısı semtin en önemli unsurları arasındadır.

Ayşe Pay

Vefa semtinde yer alan 8 hazirenin (mezarlık) envanterini sunan 2 ciltlik bu çalışmada 1. Cilt, içerdiği 473 mezar taşıyla semtin en büyük haziresi olan Şeyh Vefa Haziresine ayrılmış; 2. Ciltte ise diğer 7 hazire büyüklüklerine göre sıralanarak verilmiştir.
Stok Kodu
9786055592837
Boyut
210-280
Sayfa Sayısı
1053
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat