İstanbul Dersi 5. Sınıf Öğrenci Kitabı

%15
İstanbul Dersi 5. Sınıf Öğrenci Kitabı %15 indirimli Kolektif
8500 yıllık bir tarihe sahip olan İstanbul, beşiklik yaptığı pek çok kültürün değerli eserleriyle donatılmıştır. Boğaz, Haliç ve üzerine kurulduğu 7 tepe, sahip olduğu tarihi miras ve mimarisiyle dünyada eşine ender rastlanan kendine özgü bir doğal bir güzelliğe sahiptir.

İstanbullu öğrencilere, yaşadıkları şehri öğrenme ve keşfetmelerini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca 2012-2013 Ders Yılı itibariyle ilköğretim 3., 4. ve 5. sınıf müfredatına İstanbul Dersini eklemiştir. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından kurulan bir komisyon tarafından hazırlanan ders kitaplarında semtleri, mimari yapıları, bitkileri, coğrafyası, doğal yaşamı, lezzetleri, kültür ve sanat faaliyetleriyle İstanbul pek çok açıdan ele alınmıştır.

İstanbul Dersi 5. Sınıf Kitabı, İstanbulu Tanıyorum, İstanbulun Dünü Bugünü Yarını, Adım Adım İstanbul, İstanbul Benim Okulum, Sayfa Sayfa İstanbul, İstanbulda Alışveriş, Kültür ve Sanatın Başkenti İstanbul, İstanbulda Yaşıyorum, Yaşayan İstanbul isimli 9 ana konudan oluşmaktadır. İstanbula dair çeşitli etkinlikler, fotoğraflar ve çizimlerle desteklenmiştir.

İstanbul Dersi 5. Sınıf kitabındaki alt başlıklar 5. sınıf müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır.
Stok Kodu
9786054595495
Boyut
210-280
Sayfa Sayısı
124
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat