Aile Zekası ''family Intellıgent Quotıent'' Fıq

%15
Aile Zekası ''family Intellıgent Quotıent'' Fıq %15 indirimli Münir Ar
Bu kitaptaki otuz üç bolum, evlilik öncesindeki tanıma döneminde eş adaylarının, evlilik sürecinde ise, eslerin birbirine sormaları gereken ve hayatın temel mutluluk direkleri olan konulardır.
Duygusal zekâsı (Emotİona! Intelligence EQ) yüksek birçok kişinin, algı ve anlayışını aile dışında kullandığı, ama eve gelince hiçbir duygusal zekâ belirt isi göstermediği; ruhsal zekâsı (Spiritual Intellignce - SQ) yüksek, toplumun gözündezirve yapmış birçok önderin, dünyayı kurtarmaktan ailelerini kurtarmaya vakit bulamadığı talihsiz birer gerçektir.
Yazarın keşfettiği, ailedeki mutluluğun kaynağı olarak gördüğü ve Aile Zekâsı (Family Intelligence Quotient - FQ) adını verdiği bu kavram İse, dünyada ilk kez tarafımızca literatüre kazandırılmış yepyeni bir kavramdır.
"Hiçbir başarı, evdeki başarısızlığı telafi edemez." sözü uyarınca; dünya çapında kariyeriniz, olağanüstü başarılarınız ve harikulade bir yeteneğiniz bile, eşiniz ve ailenizden kaynaklanacak negatif bir enerjiyi bastıramaz, yok edemez. Bununla beraber, eşinizin dünya çapındaki başarı ve kariyerinin de evdeki huzur ve mutluluğunuza (siz aile zekânızı yükseltmedikçe) direkt bir katkısı yoktur. Ancak toplumun en temel yapı taşı olan aile kurumunu yüceltecek tüm çabalarınız, hayatınızın her alanında okulda, işte ve sosyal faaliyetlerinizde sizi yüceltecektir.
Stok Kodu
9789756218952
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
310
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat