Beyond WordsKelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi

%15
Beyond Words %15 indirimli Kenan Dikilitaş
Kelime Kökleri
Alıştırmalar
Türkçe Çevirisi ile Örnek Cümleler

Bu kitapta bulunan 51 bölümde, İngilizcede mevcut hemen hemen bütün kelime köklerini içeren kelimeleri ve bunlara ait alıştırma ve çoktan seçmeli soruları bulabilirsiniz. Kitap, içerdiği bu alıştırmalar sayesinde öğrencilerimizin kelime dağarcıklarına yeni kelimeler eklemelerine ve bu kelimeleri kolaylıkla kullanabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Kitabın her bir bölümünde aynı sıra takip edilmiştir. Özellikle o bölümde üzerinde durulacak kelime kökleri ve bunların İngilizce ve Türkçe anlamları verilmiştir. Daha sonra, bu köklerden türemiş kelimelerin İngilizce ve Türkçe anlamları ile bu kelimelerin kullanıldığı İngilizce örnek cümleler ve bu cümlelerin Türkçe karşılıklarının bulunduğu sözlük bölümü bulunmaktadır. Sözlük bölümü kelimelerin Türkçe ve İngilizce anlamları ile eşleştirildiği eşleştirme alıştırmaları takip etmektedir. Bu bölümden sonra ise cümle tamamlama alıştırmaları ve çoktan seçmeli sorular vardır.

İçerikleri yukarıda belirtildiği gibi olan 51 bölümün ardından, kitapta yine bu kelimelerin pekiştirildiği her biri 50 sorudan oluşan 18adet test bulunmaktadır.

Kitapta ayrıca akademik kelimelerin çalışabileceği bir bölüm vardır. Bu bölümde cümle tamamlama ve Türkçe anlamları ile eşleştirme alıştırmaları bulunabilir

Son olarak da, ileri düzey kelimelerin çalışılmasına olanak sağlayan bir bölüm kitaba eklenmiştir.
Stok Kodu
9786054460250
Boyut
165-245
Sayfa Sayısı
480
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-03
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat