Gerek laik, gerekse dindar Yahudiler, Rabi David Aaronun Yahudi bir yaşam sürmenin getirebileceği sevincin ne kadar derin olduğunu açıkladığı bu yeni kitabında, kendileri için bir bilgelik ve esin kaynağı bulacaklar. Rabi Aaron, kendisine özgü mizah anlayışı, içtenliği ve coşkusuyla, temel olduğu kadar yanlış da anlaşılan Yahudi uygulamalarını (T-anrıyla olan ilişkimiz, Tora öğrenimi, dua, emirleri yaşamak, Şabatı kutlamak ve kaşere bakmak) ele almakta, onların içimizdeki tanrısallığa erişmemiz ve onu dile getirmemiz için bize nasıl yardımcı olduklarını göstermektedir.
Örneğin Şabatı kutlamak, T-anrının imgesine göre yaratılmış olduğumuzu, özgür seçime ve niyete sahip olduğumuzu bize hatırlatır; Torayı öğrenmek, iç güzelliğimizi ve zarafetimizi (henimizi) açığa çıkarır; Kaşerut kurallarını uygulamak, insan olarak daha duyarlı olmamızı sağlar. Rabi Aaron, günümüzde niçin birçok Yahudinin, miraslarından koptuklarını hissettiklerini açıklamakta. Yahudi kökleriyle bağlantılarını kesmiş olan okurları, manevi yüklerini boşaltmaya ve Yahudiliğin gerçek ruhunu keşfetmeye davet etmekte.
Rabi Aaron bugün en faal ve kolay ulaşılabilir bir Kabala ve Yahudi Bilgeliği öğretmenidir ve bu kitap Yahudi uygulamalarındaki güzel anlamları bulmak için mücadele verenlere sıcak bir davetiyedir.
Rabi David Aaron, ileriyi gören ve din konusunda eğitim veren bir öğretmendir. Yeruşalayimde, Tel Avivde, New Yorkta, Los Angelesta, Güney Floridada ve Güney Afrikada programlar düzenleyen ve Yahudi yaşamında bir Rönesans sağlama amacı güden uluslararası bir kuruluş olan Isralightın (www.isralight.org) kurucusu ve başkanıdır.
Rabi Aaron birçok kitabın yazarıdır. Bunların arasında çok satış yapan Endless Light (Sonsuz Işık), Seeing God (T-anrıyı Görmek), The Secret Life of God (T-anrının Gizli Yaşamı) ve Inviting God In (T-anrıyı İçeri Davet Etmek) sayılabilir. Kitapları Larry King Live ve E! Entertainment gibi ulusal medyanın ilgisini çekmiştir. Eşi Hana ve çocuklarıyla birlikte Yeruşalayimde oturmaktadır.
Stok Kodu
9789944994675
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat