Bilinmeyen HikâyeMao

%15
Mao %15 indirimli Jung Chang
KİTAP HAKKINDA


Dünyanın efsanevi liderlerinden Mao nun şaşırtıcı açıklamalarla
ilk kez gün ışığına çıkan ve hiç bilinmeyen bir biyografisi...

Uzun yıllar süren araştırmalar ve Mao nun ilk kez konuşan yakın çevresinin tanıklıklarına dayanan, bugüne kadar yazılmış en gerçekçi yaşam öyküsü...

Hedefine ulaşmak için her türlü oyunu oynayan, insanları zehirlemekten şantaj yapmaya kadar tüm yolları deneyen Mao nun 1949 da Çin i ele geçirdikten sonraki amacı dünyaya hakim olmaktı, hareket noktası hiç bir zaman idealizm ve ideoloji değildi, Stalin le yakın ve karmaşık ilişkileri 1920 lere dayanıyordu ve sonunda onu güce ulaştırdı.
Bu rüyasının peşinde koşarken 38 milyon insanın ölümüne neden oldu, yönetimi altındaki Çin de ise toplam 70 milyon insan yok oldu.

Bilinmeyen Hikâye de, Dünyanın en önemli efsanevi liderlerinden Mao nun bir dönme dolaba benzeyen, komplolarla dolu hayatı kusursuz bir tarih incelemesi ve akıcı bir anlatımla gözler önüne serilirken, karakteri, eşleri, metresleri ve çocuklarıyla olan ilişkileri üzerindeki esrar perdesi de ilk kez aralanıyor.

Mao ya, içerik ve yaklaşım olarak tarihçileri ve okuyucuları şaşırtacak yepyeni bir bakış.


ÖZGEÇMİŞ


1952 yılında Çin in Siçuan eyaletinde dünyaya gelen Jung Chang on dört yaşında kısa bir süre Kızıl Muhafızlara katıldıktan sonra İngiliz dili eğitimi aldığı Siçuan Üniversitesi nde asistan olarak çalıştı.
Üniversiteden önce çeşitli işlerde çalışmak zorunda kalan Chang, 1978 de York Üniversitesi nden burs kazanarak İngiltere ye geldi. Doktorasını da aynı üniversitenin Dil Bilimi Bölümü nde tamamladıktan sonra Çin Halk Cumhuriyeti nde bir İngiliz üniversitesinden doktor unvanı alan ilk kişi oldu.

Jung Chang, uzun bir araştırmanın ürünü olan bu MAO Ze-dung biyografisini Londra Üniversite sinde görev yapan öğretim üyesi eşi Jon Halliday le birlikte yazdı.
Stok Kodu
9789759064334
Boyut
145-230
Sayfa Sayısı
704
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Ayla Yazal Okyayuz
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat