Keşke iyiler de kötüler kadar saldırgan olabilseydi.

Bir hayatın kahramanı diğer hayatın katili midir? Cevaplar çeşitli olabilir ama şurası kesin ki, kahramanlar iyi niyetli, cesur, yalnız, sıradan insanlardır ta ki koşullar onları ortaya çıkarana kadar. Ortaya çıktıkları zaman da yine iyi niyetli, cesur ve yalnız olurlar. Sadece sıradan değillerdir artık. Yargılanmaları ise tarihin derinliklerinde gerçekleşir. Kendilerini savunma hakları nadiren olur. Katiller iyi niyetli ve cesur değildir. Farkları budur.

Koşullar insanların hayatını etkiler mi? Yoksa insan mı kendi koşullarını belirler? Belki de ikisi birden. Nedensiz kaza bile olmadığına göre...

Bunlara kafa yorarken birden sizi yaşama bağlayan her şeyin yok oluverdiğini düşünün. Sevdiklerinizin de. Hem de çok kalleşçe. Birileri sizi de yok etmeye çalışıyor.

Tek bir insandan bütün sisteme kadar çürümüşlüğü fark ediverin birden. Bu sistemin bir parçasıydınız önceden. Üstelik siz göreviniz gereği bir öldürme makinesi olarak, özenle yetiştirildiniz aynı sistem tarafından. Eskiden görevinizdi, şimdi bildiğiniz tek iş. Katil olmamaya çalışmak ne zor... Hem de kuş avlar gibi adam öldürerek.

İçinizdeki Mehmet Kaan Yatağan'la tanışın...
Stok Kodu
9789753088091
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
512
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat