Hun Türklerinden Son Türklere İkinci Adamlar

%15
Hun Türklerinden Son Türklere İkinci Adamlar %15 indirimli Hilmi Tutar
Bu kitap, ilk Türk devletinden son Türk devletine kadar geçen yaklaşık iki bin yıllık süre içinde ülkeleri, bölgeleri ve kıtaları yöneten İkinci Adamların anlatıldığı tek çalışmadır.
Hun İmparatorluğundan Göktürklere, Selçuklulara, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyetine kadar gelen yönetim kültürünün içinde yoğrulmuş binlerce İkinci Adamdan en dikkat çekenlerin hayat hikâyelerini bulacaksınız ve dünyayı titreten irade ile dört yaşındaki şehzadenin önünde diz çöken iradenin aynı olduğunu göreceksiniz.
Çin asıllı vezirlerden İran asıllı vezirlere, Rum, Ermeni, İtalyan, Arnavut, Boşnak, Çerkez asıllılardan Abhazyalılara kadar Türk devletlerini İkinci Adam olarak yıllarca yönetenlerin kimler olduğunu görünce şaşıracaksınız.
Selçuklu devrinde başlayan devşirme sistemine Osmanlı neden 150 yıl direndi? Köle olarak Osmanlıya gelip nasıl İkinci Adam oldular? Hatta kölelerinin sadrazam olduğu bir sistemin ayrıntıları.
Servetleriyle ve pazarlıkla İkinci Adam olanlar, makam uğruna oğlu tarafından zehirlenen ve üç nesil padişaha İkinci Adamlık yapanlar
İşte bu ve bunlar gibi Türk siyasi ve yönetim tarihinde birçok konuyu bir başka açıdan okuyacak okudukça inanamayacak, şaşıracak ve hayretler içinde kalacaksınız
Stok Kodu
9786055476502
Boyut
145-235
Sayfa Sayısı
768
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat