Otomatlar Mekanik Oyuncaklar Tarihi

%15
Otomatlar Mekanik Oyuncaklar Tarihi %15 indirimli Zeki Tez
Otomat sözcüğü, kendi kendine hareket eden anlamına gelir; yani otomatlar, mekanik düzenekler aracılığıyla canlıları taklit ederek çalışabilen makinelerdir.

Günümüzde otomatın kullanım alanları yaygınlaştığı gibi, mekanik düzenekler ve oyunlar içindeki yeri de, düne göre, daha anlam kazandı.
Eski çağlardan beri belli bir gelişim seyri izleyen otomatlar, her dönemde yeni buluşlarla insan hayatında yer etmiş; bunları bulup geliştirenler, bilimsever yöneticiler tarafından korunmuş, ortaya koydukları otomatlar insanlığın hizmetine sunulurken yararcı ve dönüştürücü olma yanları hep gözetilmiştir.

Prof. Dr. Zeki Tez'in elimizdeki Otomatlar Mekanik Oyuncaklar Tarihi kitabı, bir bakıma otomatların çıkış noktasını, bilimsel verilere dayalı gelişim seyrini anlatıyor bizlere... Oyun düşüncesinin hayatımızdaki yerini, otomatların ve mekanik oyuncakların insanın yaratıcı zekasının ürünü olma özelliklerini anlatan bu kitabı okurken, eğlendirici yanı olduğunu da gözleyeceksinizdir.

"Çağımıza adını veren bilgisayarlar ve otomasyon, sibemetik biliminin sayesinde ortaya çıkmıştır. Sibemetik ise haberleşme, kontrol, denge kurma ve ayarlama bilimi olarak tanımlanmakta ve insanlığın hizmetinde hangi boyutlara varacağı şimdiden kestirilememektedir."
Stok Kodu
9789755534800
Boyut
145-215
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat