Usta gazeteci-yazar Doğan Yurdakulun kaleminden Türkiyede örneğine az rastlanan bir siyasi gerilim romanı


Görünenin ardına bakın!

İstihbarat örgütleri arasında kıyasıya bir mücadele, ikili oynayan istihbaratçılar Organ mafyasından medyaya, insan kaçakçılığından NATO karargâhına uzanan olaylar zinciri Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri yüzünden toz duman bir ülke Ve biri genel yayın yönetmeni, diğeri yargı muhabiri iki gözü pek gazeteci

Usta gazeteci-yazar Doğan Yurdakulun kaleminden Türkiyede örneğine az rastlanan bir siyasi gerilim romanı: Manşeti Yıkın!

Şaşırtmacalarla dolu ve soluk soluğa bir roman

Yazar hakkında:
1946da Bozdoğanda (Aydın) doğdu. İlkokulu baba memleketi olan Sivasta okudu. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesini ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Paris Sorbonne ve Vincennes üniversitelerinde lisansüstü eğitim yaptı. Cenevre Üniversitesinde Fransız Dili ve Uygarlığı eğitimi gördü.
Gazeteciliğe 17 yaşındayken, 1963 yılında Yenigün gazetesinde başladı; Ulus gazetesi, Kim, Yön ve Devrim dergilerinde devam etti. 12 Mart döneminde Mamak Askeri Cezaevinde iki yıla yakın tutuklu kaldı. 1974 yılında afla çıktıktan sonra Vatan gazetesinde çalıştı. Aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı ve Ankara Temsilciliği yaptı. 12 Eylül döneminde Aydınlık kapatılınca Yankı dergisine yazı işleri müdürü oldu. Yazdığı yazılar nedeniyle toplam 222 yıl ceza alınca yurtdışına çıktı. Brüksel, Cenevre ve Pariste çeşitli işlerde çalıştı. Türk Ceza Kanununun 142. maddesi kaldırılınca 1991de yurda döndü. Evrensel gazetesi Ankara temsilciliği, Siyah Beyaz gazetesi genel yayın yönetmenliği, Günaydın gazetesi Ankara haber müdürlüğü yaptı. 1997 yılında 32.Gün programı Ankara temsilcisi iken kitap yazmak üzere kendi isteğiyle emekli oldu. 2008 yılından itibaren yaptığı Odatv yayın koordinatörlüğü sırasında 6 Mart 2011de tutuklanıp Silivri Cezaevine kapatıldı, 23 Şubat 2012de tahliye oldu.
Stok Kodu
9786050921076
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
336
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat