Bir Aşk Bir Hayat Bir ŞehirAnkara'nın Mekanları Zamanları İnsanları

%15
Bir Aşk Bir Hayat Bir Şehir %15 indirimli Güven Tunç
Bir zamanların Ankara'sının hikâyesi; öncesinde Ulus'un, Hisar'ın, Anafartalar Caddesi'nin, Samanpazarı'nın, Dörtyol ve Cebeci'nin sonrasında Sıhhiye'nin, Yenişehir'in, Kızılay'ın en sonunda da Yenimahalle'nin Kavaklıdere'nin ve Cinnah'ın hikâyesi...

Palabıyığın Meyhanesi, Arnavudun Lokantası, Kürdün Meyhanesi, Acemin Bahçesi, Madamın Yeri gibi isimler bugün kimlere tanıdık geliyor?

Hamiyet'in, Samanpazarı Esenpark'da mikrofonu bırakıp şarkıya asılmasını ve Sıhhiye'deki insanların nasıl bir duygu yoğunluğu içinde durup bu sese kulak kesilmesini hayal edebiliyor muyuz?

O zamanlar Ankara; akasyalar ve sinemalar demek. Küçücük bir bölgeye kaç sinema sığar?

Yıldırım Beyazıt Meydanı'nda Emek, Atlas ve Nur; Çalışkanlar'ın Samsun Asfaltı'na bakan yönünde Sefa; Aydınlıkevler'de Cici ve Doğan; Kavacık Subayevleri'ndeki Çamlık'ta Erdem; Dışkapı'da Yaman; Yenidoğan'da Zafer ve Yüksel sinemaları yer alıyor. Bu sinemalarda ayrıca konserler de düzenleniyor.

Hatay Sokak çok güzel bir sokak. Mimar Kemal İlkokulu'ndan başlayıp Selanik Caddesi'nin köşesinde biten bu kısacık sokaktan, Türk edebiyatı ve sanatına damgasını vuracak kaç sanatçı çıkabilir?

Ankara'nın hikâyesi bu...
İçinde; çevresinde piknik yapılan, balık tutulan, kıyılarında kuş seslerinin dinmediği o güzel derelerin yer aldığı bir şehrin hikâyesi...
Stok Kodu
9786054412174
Boyut
135-205
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2011-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat