Sabah Akşam Duaları (Mealli, Plastik Kapak)

%15
Sabah Akşam Duaları (Mealli,Plastik Kapak) %15 indirimli Muhammed Feth
Hamd, Vâhid, Ehad, Hak ve Mübîn olan Allah'a mahsustur. O öyle bir Allah ki, şeriki yoktur. O'ndan başkasını inkâr ederim. Hz. Muhammed (s.a.s.)'in de O'nun kulu ve resûlü, insanlar arasından seçtiği sevgili habibi ve mahlûkatın en hayırlısı, evvel ve âhir gelenlerin en mükerremi olduğuna şehadet ederim. Allah'ın salât ve selâmı, Hz. Muhammed (s.a.s.)'e, gönderilmiş diğer peygamberlere, arz ve semâ ehlinden olup Allah indinde mukarreb sayılan melekler ve salih kullar üzerine olsun. Âmin.

Allah'a hamd ve resûllerine selâmdan sonra şunu bilesiniz ki, dua bir ibadettir. Zira kul onunla Allah'a yönelir ve mâsivadan yüz çevirir. Dua, mü'minin silahıdır. Hakkında hükmedilen (belâ ve musibet)leri onunla geri çevirir. Nasıl olmasın ki, Allah (c.c.) "Rabbiniz dedi ki: Bana dua edin de duanıza icabet edeyim" ve "Kullarım sana Benden sorarlar. (De ki:) Ben (onlara çok) yakınım. Bana dua ettiklerinde, dua edenin duasını kabul ederim" buyurmuştur. Yine bir başka ayette de "(Kul) darda kaldığı zaman (Allah'tan başka) kim onun imdadına yetişip o kötülüğü kulun
üzerinden giderebilir ki..." buyurmaktadır.

Allah Resûlü (s.a.s.) de mevsuk ve me'sur rivayetlerde şöyle buyurmuşlardır: "Dua bir ibadettir", "Dua, ibadetin özü ve esasıdır", "Dua ediniz; zira dua kaza ve belâları defeder", "Allah'ın takdir ettiğinden sakınma fayda etmez; ancak duadır ki, inmiş ve inecek olan belalara karşı fayda verir. Öyleyse ey Allah'ın kulları dua ediniz, dua."

Bütün bunlardan anlaşılmaktadır ki, insanın en faziletli hali, Rabbine karşı dua ve niyazda olup, Hz. Peygamber (s.a.s.)'den gelen evrâd ü ezkâr ile meşgul bulunduğu halidir.

Eskiden beri ulemâmız gün ve gecelerde yapılan günlük duâ ve zikirler hakkında birçok kitap tasnif etmişlerdir. Allah hepsinden razı olsun. Müslümanları da bu kitaplardan tam istifadeye muvaffak kılsın. (Tabii bu kitaplar oldukça fazla olup, günümüz Müslümanının tamamına ulaşması mümkün değildir. Kaldı ki ulaşsa bile bu kadar çok evrad ve ezkârı günlük olarak devam ettirmesi çok zordur. Bu yüzden biz) evrad ü ezkâra rağbet gösteren kardeşlerimize bir kolaylık maksadıyla, bu mevsûk ve meşhûr kitaplardan, devamı mümkün olacak miktarda ihtisar ettik. Kullarına karşı çok şefkatli ve merhametli, onların dualarına çok çok icâbet edici olan Allah'tan, bizleri tevfik, hidayet ve gerçek takvaya ulaştırmasını niyaz ediyor, bize verdiği sonsuz nimetlerini devam ettirerek bizleri Hz. Muhammmed (s.a.s.) ve O'nun güzide ashabıyla beraber kılmasını talep ediyorum.

Eşi ve menendi olmayan Allah, yâr ve yardımcı olarak kâfidir. O'na tevekkül ediyorum. O arş-ı Azîm'in Rabbidir. O'nu tesbih ediyorum. Kuvvet ve güç sadece ve sadece O'na aittir. Allah'ın dilediği olur, olmamasını dilediği de olmaz. Bilirim ki Allah, her şeye kâdirdir ve her şeyi ilmiyle ihata etmiştir. Dinimi, dünyamı, peder ve vâlidemi, üstad ve kardeşlerimi O'na emanet ediyorum. O ne güzel muhafız ve koruyucudur.
Stok Kodu
9786054437047
Boyut
85-125
Sayfa Sayısı
78
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat