Kur'ân Âyetlerinin En Büyüğü Âyetü'l Kürsî ve Tefsîri

%15
Kur'ân Âyetlerinin En Büyüğü Âyetü'l Kürsî ve Tefsîri %15 indirimli Da
Kuran-ı Kerimin her bir suresi ve ayeti nice fazilete sahip olmakla birlikte bazı sure ve ayetlerin, gerek Kuran-ı Kerim gerekse Efendiler Efendisi tarafından faziletine özel bir vurgu yapılmıştır. Bunlardan biri de Âyet-ül Kürsî olarak bilinen Bakara sûresinin 255. âyetidir.

Konu olarak, yüce Allahın zâtını ve bazı sıfatlarını anlatan, göklerle yerin yaratılmasından ve Allahu Tealanın kürsîsinden, ahiretteki şefaatten bahseden âyeti kerime, bunların yanında bilemediğimiz pek çok hikmete binaen, bizzat Resûl-i Ekrem Efendimiz tarafından ümmetine, çok şerefli ve kıymetli olduğu öğretilmiştir.

Daha önce, Namazı Anlayarak Kılmak, Hucurat Suresi Tefsiri, Kâf Suresi Tefsiri, Kısa Sûrelerin Tefsiri gibi çalışmalara imza atan Prof. Dr. Davut Aydüz bu defa, üstte kısaca özelliklerinden bahsettiğimiz Âyetül Kürsî ile ilgili bir çalışma ile karşımıza çıkıyor. Eser, Kurân Âyetlerinin en Büyüğü: Âyetül Kürsî ve Tefsiri adını taşıyor.
Prof. Dr. Davut Aydüz, bu eserinde de inananların gerek namazlarında gerekse namaz dışında her zaman sıkça okumuş oldukları bu yüce âyetin hangi derunî manalar içerdiğini, nelerden bahsettiğini akademik ağırlıktan bilinçli bir tercihle- uzak kalarak anlatmaya gayret ediyor.

Kuran ayetlerinin en Büyüğü: Âyetül Kürsî ve Tefsiri, Kurânı anlama ve bu nisbette de ibadetlerden zevk alma adına önemli bir çalışma.
Stok Kodu
9789756111772
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
80
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-8
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat