AzerbaycanSözün Sazın Ateşin Ülkesi

%15
Azerbaycan %15 indirimli Büşra Ersanlı
Bölgemizde en doğrudan ve sıcak ilişkiler kurduğumuz yeni bağımsız ülkelerden biri olan Azerbaycan toplumunda özellikle ilk bağımsızlık yıllarında ' 'söz azatlığı ' ' kavramıyla coşkusunu belirten insanlar birçok atılımlar yaptılar ve birçok yeni zorluklar yaşadılar; hala da yaşıyorlar.

Böylesine çalkantılı bir süreç geçiren Kafkasya-Mezopotamya hattı ' 'Büyük Ortadoğu ' ' anlayışı içinde değerlendirilirken ülkeler farklı anlamlarda birbirlerine yakınlaşmaya başladılar. En son örnek de Suriye ve Gürcistan 'daki sorunların bölge sorunları gibi ele alınması oldu; yani kuzey-güney hattı hem olumlu hem de olumsuz anlamda küçülmeye başladı. Çözümlemekte zorluk çekilen bu gelişmeler içinde en kalıcı canlılığın kültürel özellikler tarihi zenginlikler estetik vasıflar olduğu ' 'ağıza ve kağıza ' ' dökülen yaratıcılıklar olduğu iyice belirginleşti.

Bu kitap, Kafkasya bölgesinin en büyük ve doğal kaynaklarıyla en zengin ülkesi Azerbaycan 'ın kültürel varlığını yaratıcılığını ve umutlarını ele alıyor bağımsızlık atılımlarına ve bazı sorunlarına değiniyor.
Stok Kodu
9789756571644
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat