Can Yayınları, Ayfer Tunç'un bütün kitaplarını yayınlıyor. Bugüne kadar Kapak Kızı, Taş-Kağıt-Makas, Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek, Evvelotel adlı kitaplarını yayınladığımız Ayfer Tunç, yayınlandığında büyük bir ilgiyle karşılanan kitabı Aziz Bey Hadisesi'nin yeni baskısıyla eylül ayında okurlarıyla yeniden buluşacak.

Yayınlandığı 2000 yılında hakkında pek çok yazı yazılan Aziz Bey Hadisesi, öykücülüğümüze yaptığı katkının yanı sıra Ayfer Tunç'un öykülerini geniş okur kitlelerine de taşımıştı. Tunç bu kitabında da öncekilerde olduğu gibi, insan olmanın verdiği zaaflar ve erdemler yüzünden köşeye sıkışan, acılar çeken öykü kahramanlarını anlatıyor. Dili ve anlatım biçimi ise bu kişileri canlı, tanıdık kılıyor. İnsan odaklı öyküleriyle Ayfer Tunç kaybolan eski, değerli hüznün, insanlık durumlarının öykücüsü. İnsanın duygularını öyküleştirmede, tutarlı, akıcı, okuru kalbinden yakalayan diliyle son derece başarılı.

Çağdaş öykücülüğümüzün klasiklerinden biri olmaya aday Aziz Bey Hadisesi'ni şimdiye kadar okumamış olanlar için bu yeni basım, kaçırılmayacak bir fırsat.
Stok Kodu
9789750706530
Boyut
125-195
Sayfa Sayısı
172
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat