SosyolojiKavramlar - Kurumlar - Süreçler - Teoriler

%15
Sosyoloji %15 indirimli Zeki Arslantürk
"Sosyoloji -Kavramlar / Kurumlar / Süreçler / Teoriler-" adıyla yayına hazırladığımız bu eser, -görevi toplum adı verilen varlığı tasvir etmek, işleyiş kanunlarını bulmak ve açıklamak olan- sosyoloji ile tanışmayı sağlamak amacıyla kaleme alınmıştır.
Düşünmenin genişliği, kavramların çokluğu, bu kavramlara yüklenen anlamların sağlamlığı ve açıklığı ile orantılıdır. Aynı şekilde sosyolojik düşüncenin genişliği, toplumu açıklamak için geliştirilmiş kavramlar yanında, bu kavramların sağlam temellere dayandırılması ile mümkündür. Bu nedenle biz daha çok sosyolojik kavramları açıklamaya yöneldik.
Eserde açık ve anlaşılır bir dil kullanılmasına özen gösterilmiştir. Ancak, ilk defa bu bilimle karşılaşan bir kişinin, her bilimin kendine özgü bir dilinin olduğunu unutmaması gerekir. Aslında amacımız da okuyucuya bu dili kazandırmaktır.
Eser ders kitabı şeklinde düzenlenmesine rağmen, konular sosyolojiye ilgi duyanlara da hitap edecek tarzda kompoze edilmeye çalışılmıştır. Bununla sosyolojinin sırf akademisyenlerin ilgi alanından çıkarılıp güncelleştirilmesi amaçlanmıştır.
Kitap iki yazar tarafından kaleme alınmıştır: Doç.Dr. M. Tayfun Amman "Sosyolojinin Tarihi", "Kültür", "Cemaat ve Cemiyet" adlı bölümlere katkıda bulunmuş ve "Serbest Zaman Kurumu", "Sosyal Tabakalaşma", "Sosyal Değişme", "Sosyoloji Teorileri" başlıklı bölümleri yazmıştır.
Stok Kodu
9789758646029
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
472
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat