İmam-ı Nablusi Büyük Rüya Tabirleri

İmam-ı Nablusi Büyük Rüya Tabirleri İmam Nablusi
Burhan Yayın Dağıtım, İmam Nablusi Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi kitabını incelemektesiniz. Rüya Tabirleri Ansiklopedisi kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku .O, insanı " alak " dan yarattı.
Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.Alak 1-2

Eksiksiz tüm övgüler; âlemlerin Rabbi olan, hakkı batıldan ayırt ettiren, kitabı indir en Allah'a, salat ve selam da o indir ilen Kur'an'ı bizzat yaşayarak kendi hayatında gösteren, sınır koyma yetkisi kendisine verilen O'nun Rasulüne, ehli beyte ve ashabına olsun. Amin

RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimedir. Sözlük anlamı, görünen şey demektir. Rüyanın Türkçe karşılığı düş tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılayamaz. Rüya, daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğunu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız.
Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlatmazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konumun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mahiyeti itibarıyla nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur. Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen, rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akılı kavramak, onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.
Rüyayı iki yönden ele almak gerekir:
İnanç açısından.
Bilim açısından.
İnanca göre rüyayı ele aldığımızda üç çeşit rüya karşımıza çıkar:
Rahmani (doğru) rüyalar.
Şeytani rüyalar.
Günlük olayların etkisiyle veya vücudun rahatsızlığı sonucu meydana gelen rüyalar.
Bunları sırasıyla açıklayalım:
Stok Kodu
9789754500646
Boyut
170-240
Sayfa Sayısı
927
Basım Yeri
Rize
Basım Tarihi
2013-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat