Geyşa Yok Olan Bir Dünyanın Gizli Tarihi

%15
Geyşa Yok Olan Bir Dünyanın Gizli Tarihi %15 indirimli Lesley Downer
Artık çocuk değilim dedi adama, gözyaşlarına boğularak. Ne olacağını biliyorum. Eğer bunu yaparsan, hayatım boyunca senden nefret edeceğim; böyle mi olsun istiyorsun?
Elbette hepimizin başına gelen de bu oldu. Korkunçtu, korkunç bir adamdı. Bir uzmandı. Profesyonel olarak bekaret bozan biri.

Batılılar Japonya'ya vardıkları ilk günden bu yana Japon kadınlar özellikle de geyşalar hakkında bir şaşkınlık yaşamışlar adeta çarpılmışlardır. Bu büyülenmişlik Puccini'nin Madame Butterfly'ından, Arthur Golden'in 'Memoirs of a Geisha'sına kadar birçok olağanüstü sanat yapıtının ortaya çıkmasına kaynak teşkil etmiş, buna rağmen, geyşaların gerçek varlıkları üstüne çok az sayıda yapıt ortaya koyulmuştur. Burada bu kitapta geyşaların gerçek gizli tarihleri, kapalı ve yok olmakta olan dünyaları tamamıyla açık bir şekilde gözler önüne serilmektedir.

Lesley Downer geyşa kültürünün temel gerçeklerini ve gizemini gözden kaçırmadan üzerindeki örtüyü büyük bir incelikle kaldırmayı başarmıştır. Onun, bu pek az bilinen dünyayı bize bütün detaylarıyla anlatmayı başardığı eserini herkes okumalı.
Stok Kodu
9789752711609
Basım Yeri
İstanbul
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat