Türkiye'de Gençlik Sorunları ve Çözüm Yolları

%10
Türkiye'de Gençlik Sorunları ve Çözüm Yolları %10 indirimli Nevzat Yük
Sevgili gençler! Günümüzün modern ve başdöndürücü bir hızla ilerleyen teknolojisini kuran insandır. Fakat insan, bu teknolojinin çarkları arasında sanki kaybolmuş gibidir.
Geçmişin şatolarını andıran dayalı döşeli evler, yemekleri soğutan buzdolapları, sıcak havayı serinleten vantilatörler, çamaşırları yıkayan makineler, tozları yalayan süpürgeler, soğukları yenen elektrikli ısıtıcılar, merdivenleri kısaltan asansörler, modern banyolar, mutfaklar, yatak odaları, televizyonlar, telefonlar, uçaklar, hızlı trenler, otomobiller, gemiler, füzeler ve daha neler neler. Bütün bunlar, insanların işini azaltmadı, fakat kolaylaştırdı. Böylece insanların daha mutlu olması beklenirdi, fakat o da olmadı. İnsana güç veren manevi duygular zayıfladı, kişileri birbirine bağlayan manevi bağlar koptu, fedakarlığın yerini şahsi çıkarlar ve egoizm doldurdu, aile bağları koptu, boşanmalar çoğaldı, alkol tüketimi arttı, zina ve fuhuş ortalığa düştü, kanser ve AİDS gibi tedavisi en azından şimdilik imkansız görünen hastalıklar türedi, iş kazaları önüne geçilmez hale geldi, çaresizlikler, ayrılıklar, ihanetler, terkedilmişlikler, yalnızlıklar, umutsuzluklar, intiharlar, cinayetler, anarşi, terör ve bir o kadar mutsuzluk kurbanı insanlar.
Bütün bunların temelinde yatan hastalık, inançsız bir madde medeniyeti kurmak, maddeyi ilahlaştırmak ve insan gibi şerefli bir varlığı da, makinenin bir parçası olarak görmektir.
Stok Kodu
9789759539802
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat