1929 yılı Ramazan ayının yirmi yedinci gecesi
İmanına saldırılan dünyada yalnız kalmıştı. Halıcıoğlu Askeri Lisesine geldikten sonra mekteplerden din dersleri kaldırılmış büyük bildiği saygı gösterdiği hocaları İslamiyete imanına sevdiklerine saldırır hale gelmişti.
Son zamanlarda iman ile küfür arasında bocalıyordu.
Hıçkırarak ağlamaya başladı. Eyüp Sultan Hazretlerini türbesine bakarak gözyaşları içinde dua etti yalvardı İslam bilgilerini öğrenmek sevgine kavuşmak istiyorum. Beni din düşmanlarına aldanmaktan koru diye
Bu öyle bir yalvarıştı ki İsteyeni kavuştururum buyuran Allahü teala mürşid i kamillerin önde gelenlerinden Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretlerini nice zorlu hicretten sonra Ona hoca eyledi.
Kavuştuğu bu nimete şükredebilmek gayesiyle Bir saniyesinin boşa gitmemesi için gayret etti.
Fitne yayıldığı zaman hakikati doğruyu bilen bir kimse başkalarına bildirsin.İmkanı olduğu halde bildirmezse Allahü Tealanın meleklerin ve bütün insanların laneti onun üzerine olsun. hadis i şerifinde bildirilen lanete uğramamak için olağan üstü gayret gösterdi.
Peygamber Efendimizin ve eshabının yolu olan ehl i sünnetin ebedi saadet yolunun öğrenilmesi hakiki imana kavuşulma için çalıştı Ehl i sünnet alimlerinin kitaplarından alarak tercüme ederek tıpkı basımını yaparak altmış Arabi yirmi beş Farisi ve on dört Türkçe kitabı hazırladı. Bunların bütün dünyaya yayılmalarını sağladı.
27 Mayıs 12 Mart 12 Eylül 28 Şubat ve 11 Eylüllere rağmen bu mübarek hizmeti kesintisiz yürüttü bayrağı kendisinden sonra gelenlere devretti.
Stok Kodu
9786055545789
Boyut
145-225
Sayfa Sayısı
370
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat